13 MAYIS

23 NİSAN PAZARTESİ   


MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE İDİK

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 20.10.2011
Güncellenme Zamanı: 24.10.2011 16:27:03
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 20.10.2011 15:41:28

 
Malatya İl Temsilcimiz Sn. Fürüzan ASLAN`ın düzenlemiş olduğu Oda örgütlülüğü ve peyzaj mimarlığı öğrencilerinin Odamız Öğrenci Üye Kolu olan PMOGenç çalışmaları hakkında bilgi aktarımının sağlanması konulu toplantıya Odamızı temsilen Sn. Redife KOLÇAK katıldı.
 

MALATYA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİ ÜYE ÖRGÜTLENMESİ ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malatya İl Temsilcimiz Sn. Fürüzan ASLAN‘ın düzenlemiş olduğu Oda örgütlülüğü ve peyzaj mimarlığı öğrencilerinin Odamız Öğrenci Üye Kolu olan PMOGenç çalışmaları hakkında bilgi aktarımının sağlanması konulu toplantıya Odamızı temsilen Sn. Redife KOLÇAK katıldı.

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım fakültesi altında iki yıldır eğitime başlamış olan Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen programda Dekan Yardımcısı Sn. Yar. Doç.Dr.Bülent YILMAZ, Bölüm Başkanı Sn. Doç. Dr. Latif Gürkan KAYA, Malatya İl Temsilcimiz ve İnönü Üniversitesi öğretim üyelerinden Yar. Doç. Dr. Fürüzan ASLAN, Araştırma Görevlisi Sn. Oğuz ATEŞ‘in ve Malatya Temsilcilik yürütme organında görevli bulunan Sn. Ahmet Nurullah IŞIK ve  Sn. Meltem ÇETİNMAN‘ın katıldığı toplantıda Bölüm Başkanımız Sn. Latif Gürkan KAYA ve İl Temsilcimiz Sn. Fürüzan ASLAN‘nın yapmış olduğu açılış konuşmaları ile başladı.

Odamız PMOGenç İnönü Üniversitesi PMOGenç temsilcileri sevgili Burcu Nur ŞİŞİK ve Harun KARACEBEY‘in yönettiği toplantıda Oda Yönetim Kurulunda Genel Sekreterlik görevini yürüten Sn. Redife KOLÇAK, Oda mesleki örgütlenmesinde genç yapılanmanın önemi, peyzaj mimarlığı disiplinin yasal ve yönetsel hak ve yetkileri ile birlikte bu güne kadar kamu yönetimi ile yapılan görüşmeler ve hangi konularda çalışmaların yoğun emek yürütülmekte olduğu, KHK ile ülkenin yeniden bir yapılandırma karşısında peyzaj mimarlarının alabileceği konumlanma ile ilgili Odamız görüşlerini ve ülkemiz peyzaj alanalrının enerji yatırımları adı altında karşılaştığı olumsuzluklar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Malatya İl Temsilcimiz ve İnönü Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü akademisyenlerinden Sn. Fürüzan ASLAN yapmış olduğu açılış konuşmasında; "Peyzaj Mimarlığı örgütü süreci, ilk kez 1966 yılında Ankara‘da kurulan "Peyzaj Mimarisi Derneği" ile başlamış; 1994 yılı Mayıs‘ında TMMOB 33. Genel Kurulu‘nda Odalaşma kararımızın çıkması ile Peyzaj Mimarları Odası kurulmuştur. İzleyen süreçte; Adana, Antalya, İstanbul ve İzmir Bölgelerinde  Şubeler, birçok merkezde de temsilcilikler kurularak, hızlı bir örgütlenme dönemine girilmiştir.

Her ilden üyelerle birlikte meslek ve meslektaş haklarını ülke genelinde ortaklaştırılması, peyzaj mimarlarının ülkesel, bölgesel ve yerel ölçekte tek ses, tek yumruk olabilmek adına gösterdikleri mücadelede TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Malatya İl Temsilciliği de Mayıs 2011‘de kurulmuştur.

Bu etkinliğimizin sebebi ise PMOGenç diye adlandırdığımız TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Topluluğudur. Genç meslektaşlarımıza mesleki örgütlülük, mesleğe sahip çıkma, haklarını savunma vb bilinçleri  kazandırmak, birlikte bir güç olma ilkesi ile kurulmuştur." diyerek öğrencilerimizi meslek odamızda örgütlenmeye davet etmiştir. 

 

Okunma Sayısı: 2385

Tüm Haberler

 TMMOB PEYZAJ MİMARLARI ODASI
 Konur 2 sokak No:34/8 Kızılay/ANKARA
 TEL: (0312) 418 62 50 FAKS: (0312) 419 64 27
 e-POSTA:

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz. 
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.