TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECS

Odamız 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi Hazırlıklarını Tamamladı

GENEL MERKEZ
05.02.2013 (Son Güncelleme: 22.04.2013 19:27:30)

Odamızın her üç yılda bir yılda düzenlediği PEYZAJ MİMARLIĞI KONGRESİ `nin beşincisi 14-17 KASIM 2013 tarihleri arasında Adana`da gerçekleştirmek üzere tüm hazırlıklar tamamlandı. Kongre Düzenleme Kurulunun uzun soluklu çalışmaları sonrasında ana teması "Dönüşen Peyzaj" olarak belirlenen Kongre`de peyzajın/ kamusal alanların hızlı dönüşümünün mekânsal, sosyal, politik ve kültürel dinamiklerinin birlikte değerlendirilmesi, sorgulanması ve geleceğe doğru atılacak adımların ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Peyzaj Mimarlığı 5. Kongresi

14 - 17 Kasım 2013

Çukurova Üniversitesi- ADANA

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi`ni  "Dönüşen Peyzaj" temasıyla, 14 - 17  Kasım 2013 tarihleri arasında Adana`da  gerçekleştirecektir.

 

5.Peyzaj Mimarlığı Kongresi`nin amacı, ülkesel ölçekte peyzajın/ kamusal alanların hızlıdönüşümünün mekânsal, sosyal, politik ve kültürel dinamiklerinin birlikte değerlendirilmesi,sorgulanması ve geleceğe doğru atılacak adımların ortaya konulmasıdır.  Dönüşümün farklı aktörlerini, farklı meslek alanlarından katılımcıları, yerel yönetim ve merkezi hükümet temsilcilerini 5. Kongrede buluşturmak ve dönüşen peyzaj(lar) çerçevesinde "mevcut durum tespiti" yapmak ana hedefimizdir. Anlamaya/sorgulamaya yönelik bir kurgu ile 5. Peyzaj Mimarlığı Kongresi, dönüşüm olgusunu sektörler arası bir yaklaşımla ele alacaktır.

 

5.Peyzaj Mimarlığı Kongresi www.kongre2013.org  adresinden detaylı bilgi alabilirisiniz.

 

Peyzaj Mimarlığı 5.Kongresi Afişi için TIKLAYINIZ

 

Peyzaj Mimarlığı 5. Kongresi Broşürü için TIKLAYINIZ.

 

 

Okunma Sayısı 3585
Fotoğraf Galerisi