TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

15. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

15. ULUSAL PEYZAJ MİMARLIĞI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
MERKEZ
13.05.2024

15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için teşekkür eder, ödül kazanan tüm meslektaşlarımızı tebrik ederiz. 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kolokyumu 4-6 Eylül tarihleri arasında Odamız ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 60. IFLA Dünya Kongresi’nde yapılacaktır.

Odamız tarafından ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı faaliyetlerinin tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi, mesleğin gelişiminin desteklenmesi ve kamuoyunun gündeminde bulundurulması amacıyla 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü vesilesiyle her yıl Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri düzenlenmektedir.

Asli Seçici Kurul Üyeleri Bahar BAŞER KALYONCUOĞLU, Ceylan BELEK OMBREGT, Emre ERKAL, Engin Musa GÜRCAN, Barış IŞIK, Nejla KILINÇ, Ümit Tarık YAŞAR ile Yedek Seçici Kurul Üyeleri İsa Eren AKBIYIK, Esin Duygu DÖNER’in katıldığı değerlendirme toplantısı 9 Mayıs 2024 Perşembe günü gerçekleştirilerek, "Genel Kategori Proje", "Özel Proje", "Kentsel Tasarım", "Analiz ve Planlama", "Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü", "Prof. Dr. Hayran ÇELEM Genç Peyzaj Mimarı Ödülü" dallarında gönderilen başvurular, Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiş ve ödüller belirlenmiştir. Değerlendirme toplantılarının Raportörlüğü Bilal Emre ARSLAN, Elif PERÇİN ve Hüseyin Burak SEVİM tarafından yapılmıştır.

Ayrıca 15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kapsamında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından verilen  "İletişim Ödülü", "Mesleğe Katkı Ödülü" ve "Onur Ödülü" değerlendirmeleri de tamamlanarak bu ödülleri almaya hak kazanan ödül sahipleri belirlenmiştir.

15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri‘ne katılım sağlayan tüm meslektaşlarımıza emek ve katkıları için teşekkür eder, ödül kazanan tüm meslektaşlarımızı tebrik ederiz.
 
15. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kolokyumu 4-6 Eylül tarihleri arasında Odamız ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 60. IFLA Dünya Kongresi’nde yapılacaktır.
 
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
16. Dönem Yönetim Kurulu
 
1. GENEL KATEGORİ PROJE ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 173256 Rumuzlu "Seddülbahir Kalesi"
 
Proje Ekibi: Mehmet Cemil AKTAŞ, Pınar KESİM AKTAŞ, Şeyma KAHRAMAN, Gülşen Ayla OLGUN

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
2. ÖZEL PROJE ÖDÜLÜ
 
Bu kategoride hiçbir projeye ödül verilmemiştir.
 
3. KENTSEL TASARIM PROJE ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 854729 Rumuzlu "Çok Katmanlı Doğal ve Kültürel Bir Yaşam Koridoru olarak Balavca Deresi ve Yakın Çevresi Fikir Projesi Yarışması"
 
Proje Ekibi: Cemil Hamdi OKUMUŞ, Ezel Yağmur ÇEBİ OKUMUŞ, Prof. Dr. Banu ÇİÇEK KURDOĞLU, Burcu BALABAN YILMAZ, Kenan AYDINOĞLU, Selçuk AKSOY, Doç. Dr. Demet YILMAZ YILDIRIM, Öğr. Gör. Ayşegül ÖZYAVUZ, Gizem Yağmur GÖLBAŞI, Pınar Özge PARLAK, Recai TOYLAN, Nazlı Hilal ERSOY

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
TEŞVİK ÖDÜLÜ: 217635 Rumuzlu "Kadıköy Meydanı"
 
Proje Ekibi: Mehmet Cemil AKTAŞ, Pınar KESİM AKTAŞ, Şeyma KAHRAMAN, Rümeysa KONUK, Ecem SEVİN KESKİN, Ezgi Umut TÜRKOĞLU, Başak İNCEKARA

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
TEŞVİK ÖDÜLÜ: 958473 Rumuzlu "Balvaca Deresi"
 
Proje Ekibi: Hayriye EŞBAH TUNÇAY, Başak DEMİREŞ ÖZKUL, Aybüke YARBASAN, Arda COŞAN, Hatice Büşra AL ÖZDİLEK, Hilal YİVCİ, İlayda ÖMER

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
4. ANALİZ VE PLANLAMA ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 467598 Rumuzlu "Doğa ve Kültürel Peyzaj Çerçevesinden Frig Vadisinin Planlanması"
 
Proje Ekibi: Dr. A. Oktan NALBANTOĞLU, Redife KOLÇAK, Ferdi İNANLI, Gürkan GÜNEY, Sima MUHAMMETLİ, Aybüke TUFAN

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
5. KAMU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN PEYZAJ TASARIMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR UYGULAMALAR VE PROJELER ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: 058077 Rumuzlu " Adana Karataş İlçesi Kıyı Hattı Peyzaj Planlama ve Kentsel Tasarım Projeleri – Atapark Plajı"
 
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - İTÜ NOVA TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ
Proje Ekibi: Pof. Dr. Meltem ERDEM KAYA, Doç. Dr. H. Serdar KAYA, Mine ÇİÇEK, Arş. Gör. S. Elif SERDAR YAKUT

Pafta için TIKLAYINIZ.
 
TEŞVİK ÖDÜLÜ: 092679 Rumuzlu " Karaburun Fener Parkı Peyzaj Tasarım Projesi"
 
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - İTÜ NOVA TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ
Proje Ekibi: Pof. Dr. Meltem ERDEM KAYA, Mine ÇİÇEK, Arda COŞAN
 
Pafta için TIKLAYINIZ.

6. PROF. DR. HAYRAN ÇELEM GENÇ PEYZAJ MİMARI ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: Süleyman Can ÇİNKILIÇ
 
7. İLETİŞİM ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: Yıldız Nevin KASIM "Anadolu Ajansı"
 
Son bir yılda; Odamızın ve mesleğimizin gelişimi adına basılı ve elektronik ortamda peyzaj mimarlığı konularına yer vermesi nedeniyle Sn. Yıldız Nevin KASIM`a 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından İletişim Ödülü verilmesine karar verilmiştir.
 
ÖDÜL: Doç. Dr. Emrah YALÇINALP

Mesleki ve akademik çalışmalarının yanı sıra yayımladığı “Bitki Bitki Söyle Bana” kitabı ile mesleğimizin gelişimi ve tanınırlığı adına sunmuş olduğu katkılar nedeniyle Sn. Doç. Dr. Emrah YALÇINALP`e 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından İletişim Ödülü verilmesine karar verilmiştir.
 
8. MESLEĞE KATKI ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: Prof. Dr. Yasin Çağatay SEÇKİN
 
Mesleğimize sunduğu katkılardan dolayı Prof. Dr. Yasin Çağatay SEÇKİN’e 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından Mesleğe Katkı Ödülü verilmesine karar verilmiştir.
 
9. ONUR ÖDÜLÜ
 
ÖDÜL: Prof. Dr. Sadık ARTUNÇ
 
Mesleğimizin ve ülkemizin yurtdışında temsiline sunmuş olduğu önemli katkılarından dolayı 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından Onur Ödülü verilmesine karar verilmiştir.

Seçici Kurul Raporu İçin TIKLAYINIZ.
Okunma Sayısı: 495
Fotoğraf Galerisi