TMMOB Peyzaj Mimarları Odası
TMMOB
Peyzaj Mimarları Odası
UCTEA CHAMBER OF LANDSCAPE ARCHITECTS

ODAMIZIN 30. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ

ODAMIZIN 30. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ
MERKEZ
16.03.2024

Odamızın 30. yılında, 16. Olağan Genel Kurulumuz öncesinde 15. Dönem Yönetim Kurulumuz ve Şube Başkanlarımız ile birlikte Anıtkabir'de Atamız ziyaret edilmiştir.

Odamızın 30. yılında, 16. Olağan Genel Kurulumuz öncesinde 15. Dönem Yönetim Kurulumuz ve Şube Başkanlarımız ile birlikte Anıtkabir`de Atamız ziyaret edilmiştir.

Odamızın kuruluşunun 30. yılında Atatürk‘ün mozolesine "TMMOB Peyzaj Mimarları Odası" yazılı çelengin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulmuştur. Anıtkabir Özel Defteri‘ni imzalayan 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yasin OTUZOĞLU, deftere şunları yazmıştır:

Aziz Atatürk,

Bizlere emanet ettiğiniz bu cennet vatanın her bir yurttaşının müreffeh bir şekilde yaşamalarını temin etmek emeliyle 30 yıl önce kurulan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası`nın, her Genel Kurul öncesi olduğu gibi 16. Olağan Genel Kurulu öncesi de size olan minnetlerimizi ve bağlılıklarımızı arz etmek adına huzurunuzda bulunmaktayız.

100 yıl önce ilan ettiğiniz Cumhuriyetin ardından peş peşe gerçekleştirdiğiniz inkılaplar ile umudunu kaybetmiş bir millete yalnızca çağdaş yapılar, sanayiler, eğitim ve kamu kurumları değil; bir ufuk, ilke, ülkü ve başarabileceğine dair bir inanç bıraktınız. Bizler de bu inançla Türkiye Cumhuriyeti`ni sürekli daha da ileriye taşımak için çalışma azmini sizin her koşulda bu ülke için yaptığınız çalışmalardan almaktayız.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için ülkemizin kurucu değerleri çerçevesinde tüm gayretimizle çalışarak dünyanın dört bir yanından meslektaşlarımızı bu sene ülkemizde ağırlayacağımızı, gerçekleştireceğimiz 60. IFLA Dünya Kongresi ile ülkemizin tanıtımı ve kongre boyunca üretilecek fikirler neticesinde katma değer sağlanmasını amaçlamaktayız.

"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" vecizinizden hareketle yerine getirdiğimiz TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu görevimiz boyunca laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi yüceltmek ve ilelebet payidar kılmak amacıyla çalıştığımızı ve bundan sonraki dönemler boyunca çalışılacağını temin ederiz.

Açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe, bizlere öğrettiğiniz ve miras bıraktığınız değerler ışığında yürüyeceğiz.

Yasin OTUZOĞLU

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası

15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı


Okunma Sayısı: 228
Fotoğraf Galerisi